Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


Михайло Фомін і Микита Балабанов лауреати міжнародної премії Золотий Льодоруб

Сьогодні французький сайт pioletsdor.net повідомив, що українська команда з Києва, Михайло Фомін і Микита Балабанов знаходиться  самою першою в списку лауреатів на найпрестижнішу світову нагороду в світі альпінізму Золотий льодоруб (Piolet d'Or), за сходження на вершину Талунг 7348 м .

Вітаємо хлопців з цим по-справжньому  видатним досягненням! Імена українських альпіністів продовжують стояти в ряду з зірками світового альпінізму і це дуже приємно!

Крім українців, в цьому списку ще три команди лауреатів- команда англійців за першопроходження на вершину гори Гейвен Дінг (Gave Ding) в Непалі, міжнародна команда за першопроходження Східної стіни Серро Кіштвар (Cerro Kishtwar) висотою 6173 метрів а також  команда яка пройшла новий маршрут на гору Ризо Патрон Центральна (Cerro Riso Patrón Central, 2550м) в Патагонії

Офіційне нагородження має відбутися 14 -17 квітня в місті Ля-Грав (La- Grave). 
 
Про сходження на Талунг:
 

Первопроход на Талунг (це гора в східній частині Непалу) був здійснений в жовтні 2015 року двійкою з Києва - Михайлом Фоміним і Микитою Балабановим. 19 вересня експедиція стартувала з Києва, а 22 жовтня діти досягли вершини пройшовши вперше маршрут по північно-західній стіні 1700 метрів. Складність оцінена в ED +, максимальна в М6 і А3. Свою лінію хлопці назвали Daddy Magnum Force. Команда вважає, що пройшла маргрут близько до максимуму своїх можливостей.

 

Додано: 17.03.2016