Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


український спортсмен-льодолаз Валентін Сіпавін на Євересті!

Вітаємо харківського альпініста Валентина Сипавін з вдалим сходженням на Еверест !!!
 
Вітаємо!
Він 5-й харківський і 19-й український альпініст, який піднявся на найвищу точку планети!
Вдалого спуску з Гори і повернення додому!
 
 
Вчора 16 травня, о 5.30 по непальскому часу, Кирил Люляєв,  Станіслав Агдамов, Валентин Сипавін, Віктор Бобок, перший аварец Рашид Гаджіясулов ​​і 5 висотних шерпів стояли на висотному полюсі Землі.
 
Сходження проходило з північної, Тибетської боку гори по стандартному маршруту. 
Сипавін Валентин Вікторович - один з найсильніших альпіністів і льодолазов України. Народився 3 серпня 1983 року в Харкові.
 
З дитинства захоплювався туризмом, займався в туристичному гуртку м.Чугуїва. Закінчив Харківський Національний університет ім. В. Н. Каразіна з відзнакою за спеціальністю "фізична географія і картографія".
 
Альпінізмом захопився в 2000 році і в 2001 зробив перше сходження на Ельбрус. Член збірної України з альпінізму 2009, 2010 рр. Багаторазовий чемпіон і призер Чемпіонатів України з альпінізму
У 2008 році захопився льодолазінням і вже в 2011 зайняв 4-у позицію в світовому рейтингу по льодолазанню за підсумками Кубка.
Бронзовий призер Чемпіонату Європи, віце-чемпіон світу, призер етапів Кубка світу з льодолазанню. Чемпіон України з альпінізму.
 
Одружений, виховує сина
 
Валентин Сипавін - досвідчений гірський гід, який підкорив багато знакових вершини Світу - Ельбрус, Казбек, п.Леніна, Монблан, Маттерхорн, Кіліманджаро, Акконкагуа, Альпомайо, Мак-Кінлі і інші. 
Додано: 17.05.2017