Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Новости сайта

Кияни на Тетнульді

Добавлено: 22.08.2019 | Читать полностью

10 альпіністів з інструктором Анною Ясинською піднялись вчора на вершину Тетнульді у Сванетії. Сходження здійснено в рамках збору від ФАіС м.Києва.

Чемпіонат у Токіо зі скелелазіння завершено - результати чоловіки

Добавлено: 21.08.2019 | Читать полностью
Сьогодні відбулись фінали чоловіків з багатоборства. Володар золотої медалі в болдерингу, японець Томоа Нарасакі, сьогодні став переможцем світу у багатоборстві. Другий Якоб Шуберт з Австрії, який має ще бронзу у трудності та срібло у болдерингу. Третій у багатоборстві спортсмен зі швидкості, Рішот Хайбуллін, Казахстан, який на швидкості став сьомим, але непогано виступив у болдерингу та трудності. В результаті став володарем олімпійської ліцензії, та сьогодні отримав бронзу у багатоборстві.
 
Так же як і у жінок, прізвища тих, хто отримав олімпійські ліцензії стали відомі після етапу кваліфікації у багатоборстві, фінали на це не впливали. Але все ускладнилось, бо у топ-7 після етапу кваліфікації в багатоборстві попало четверо японських спортсменів. (Нагадуємо, у всіх країн дві квоти на ліцензію, жіноча та чоловіча, у Японії чотири, як у господарки ігор). Так що знов таки, якщо європейські та інші спортсмени вже раділи ліцензіям після кваліфікації, то четверо японських спортсменів ще сьогодні змагались за них між собою.
 
Офіційно володарів ліцензій на Олімпіаду у Токіо 2020 обіцяють назвати через два тижні після Чемпіонату. Але можна подивитись результати, з чотирьох японських спортсменів відняти два, й побачити список ймовірних претендентів.
 
Наступні змагання де буде розіграно 12 путівок (6 жінки, 6 чоловіки) на ОлімпійськиІ Ігри у Токіо 2020, очікуються в Тулузі 29 листопада
 

Чемпіонат у Токіо зі скелелазіння завершено - результати жінки

Добавлено: 21.08.2019 | Читать полностью
Вчора у Токіо завершено фінали з багатоборства серед жінок на Чемпіонаті Світу зі скелелазіння. 
Абсолютною чемпіонкою стала словенська спортсменка Янья Гарнбрет. На цьому Чемпіонаті Янья має три золота – у болдерингу, у трудності й багатоборстві. 
Срібло дісталось спортсменці з Японії, яка вже понад десятка років не сходить з призових місць – Акіо Ногуччі. Вона також срібна призерка у болдерингу на цьому чемпіонаті. 
Бронза у Шони Коксі, Великобританія, яка має ще бронзову нагороду у болдерингу.
 
Офіційну інформацію про те, хто ж виборов олімпійські ліцензії, остаточно обіцяють надати через два тижні після закінчення Чемпіонату. Річ у тому, що є квота – дві (чоловіча та жіноча) ліцензії на країну, крім Японії, бо Японія приймає Олімпіаду 2020 й має чотири квоти (дві чоловічі, дві жіночі).
 
Після етапу кваліфікації з багатоборства було визначено топ-7 спортсменок, хто завоював олімпійські путівки, але в цьому списку опинились аж чотири спортсменки з Японії. Якщо європейські та американські скелелазки вже учора раділи попаданню у число тих, хто отримав путівки, то японки до сьогоднішніх фіналів не знали, кому з них дістанеться друга ліцензія.
Почекаємо офіційних результатів, хоча на фото вже можна порахувати хто отримає ліцензії на Токіо 2020, якщо з чотирьох японських спортсменок залишається тільки дві.
 

Кращі моменти Чемпіонату Світу зі скелелазіння у Токіо

Добавлено: 21.08.2019 | Читать полностью
Цей Чемпіонат увійде в історію скелелазіння як перший, на якому розігрувалися олімпійські путівки, та як перший де спортсмени відчули, в глядачі побачили, що таке олімпійський формат скелелазіння, коли змагання у трьох дисциплінах йдуть фактично безперервно. Безумовно, цей Чемпіонат увійде в історію скелелазіння, й то що на ньому спортсмени з України показали достойну боротьбу дуже приємно. 
 
Згадаємо найяскравіші моменти цього Чемпіонату для українських спортсменів та подивимось деякі цікаві факти.
 

Харків'яни на Ушбе

Добавлено: 19.08.2019 | Читать полностью

Харківські альпіністи на чолі з інструктором Олександром Заколоднім здійснили сходження на вершину Північна Ушба с грузинської сторони, по маршруту 4а категорії складності. Дивимось неймовірно красиві фото Євгенія Єрмакова

Збір ФАіС м.Києва у горах Грузії

Добавлено: 19.08.2019 | Читать полностью
Новини від альпіністів. Зараз триває збір ФАіС м.Києва з 11-23 серпня в горах Грузії, Сванетія. Перша частина зборів пройшла, альпіністи сходили маршрути 1-ї, 2-ї та 3-ї категорії складності в районі Ушгулі. Інструктор Анна Ясинська, інструктор-стажист Володимир Іванченко.
 
Попереду друга часть зборів сходження в районі Тетнульді. Бажаємо спортсменам успіхів та гарної погоди!
 

Завершено етап жіночої кваліфікації у багатоборстві на Чемпіонаті Світу в Токіо

Добавлено: 18.08.2019 | Читать полностью
Сьогодні на Чемпіонаті Світу у Токіо зі скелелазіння пройшла жіноча кваліфікація спортсменок з багатоборства. Це був безпрецедентний марафон в історії скелелазіння: двадцять топ-скелелазок змагались у трьох дисциплінах в один день з невеликими перервами.
 
Українська спортсменка Євгенія Казбекова, восьма у рейтингу після етапів болдеринга, трудності та швидкості, змагалась сьогодні серед двадцяти багатоборців.
Євгенія сьогодні стала 13-та у трудності, 18-та в болдерингу та 17-та у швидкості. У фінал багатоборства вона на жаль, не потрапить.
 
Нагадуємо, Женя після тріумфального фіналу у болдерингу, де вона стала 4 тою, та виконала норматив майстра спорту міжнародного класу, (останнє виконання в цій дисципліні у дівчат було 12 років тому!!!), непогано виступила у трудності, де посіла 16-те місце. Й, навіть, виступ у швидкості, де вона була 53-тя не зіпсував загальної картини — Женя відібралась у топ-20 спортсменок з багатоборства з 8 м результатом.
 
А сьогодні для багатоборців почалося все з початку: усі досягнення обнуляються й змагання починається з чистого листа, навіть на сайті IFSC (Міжнародної Федерації зі скелелазіння) змагання з багатоборства винесено окремим списком, це чемпіонат у чемпіонаті. Знов кваліфікація, причому у трьох видах в один день з невеличкими перервами. Між швидкістю та болдерингом була перерва пів години, між болдерингом та трудністю дві години.
 
Євгенія Казбекова витримала цей марафон. Як би далі не склалося, а Женя вже вписала своє ім'я в історію українського скелелазіння золотими літерами!
 
Бажаємо Жені відновлення після цього неймовірного Чемпіонату, попереду етапи Кубків Світу у Китаї та Словенії, та багато інших змагань!
 
На сьогодні у Токіо змагання завершено, завтра етап кваліфікації у чоловіків-багатоборців, початок о 5 й ранку за київським часом. 20 серпня фінал багатоборства у жінок, 21 серпня фінал багатоборства у чоловіків та завершення Чемпіонату.
 

Євгенія Казбекова завтра продовжуватиме боротьбу у Токіо

Добавлено: 17.08.2019 | Читать полностью
Євгенія Казбекова восьма в підсумковому заліку
 
На сайті Міжнародної Федерації зі скелелазіння (IFSC) з'явились підсумки результатів спортсменів багатоборців, тих хто виступав у всіх трьох дисциплінах Чемпіонату Світу зі скелелазіння у Токіо. Три результати перемножувались й виводився підсумок — чим менше тим краще.
 
У Жені 4-те місце в болдерингу, 16-те в трудності й 53-е у швидкості. Вона в результаті 8-ма. Тобто, завтра продовжить боротьбу за олімпійські ліцензії у числі двадцяті спортсменок. Нагадуємо, що ліцензій всього 14: 7 жінки, 7 чоловіки.
 
Розклад стартів на завтра, час київський:
 
5 -00-5-25 швидкість, кваліфікація
 
5-55-8-10 болдеринг, кваліфікація
 
10-10-11-50 трудність, кваліфікація
 
Топ-20 жінки
 

Даниїл Болдирєв і Костянтин Павленко фіналісти в швидкості у Токіо

Добавлено: 17.08.2019 | Читать полностью
На Чемпіонаті Світу у Токіо зі скелелазіння щойно завершились фінали у швидкості.
 
Даниїл Болдирєв четвертий, Костянтин Павленко п'ятий.
 
В1/8 фіналу Даниїл виграв у спортсмена з Казахстану Рішота Хаібулліна, але в 1/4 фіналу Даниїл допустив фальш старт, що дозволило виграти без бою його супернику з Італії- Людовіко Фоссалі. За бронзу Даниїл змагався зі Станіславом Кокоріним з Росії: 5, 934 секунди час Даниїла, 5, 835 секунди час Станіслава. Даниїл став четвертим.
 
Костянтин Павленко був дуже близько до чверті фіналу, - 5,863 секунди. Всього на шість сотих долі секунди був швидше його суперник російський спортсмен Станіслав Кокорін - 5, 808 секунд. В результаті у Кості 5-те місце.
 
Тетяна Колкотіна посіла 20-те місце — увійшла в першу двадцятку спортсменок світу зі швидкості з 83-х учасниць.
 
У жінок перше місце дісталось спортсменці з Польщі Алексанрі Мирослав, яка виграла з часом 7,129, що дуже близько до світового рекорду -7,1 секунди. Другою стала Оі Ніу, Китай, третя Анук Жубер, Франція.
 
Чоловіки:
 
1. Людовіко Фоссалі, Італія
 
2. Ян Кріц, Чехія
 
3. Станіслав Кокорін, Росія
 
4. Даниїл Болдирєв, Україна
 
5. Костянтин Павленко, Україна
 

Програма молодіжного Чемпіонату Світу зі скелелазіння в Арко

Добавлено: 16.08.2019 | Читать полностью
22 серпня в італійському місті Арко стартує молодіжний Чемпіонат Світу зі скелелазіння. Чемпіонат триватиме 10 днів, планується залік в трьох класичних видах: швидкість, болдеринг, трудність серед трьох вікових груп, жінки, чоловіки. 
 
Зареєстровано 1521 юний спортсмен з 53 країн світу, команду України складають 30 спортсменів.
Змагання пройдуть за класичною дорослою схемою: кваліфікація, півфінали (болдеринг топ-30, трудність топ-26) та фінали (болдеринг топ-6, трудність топ-8). Швидкість - відбірковий етап, потім парні перегони топ-16, топ-8, топ-4, топ-2. 
 
 
Програма змагань (за місцевим часом, -1 година від київського) :
 
 
Страница:
1
...