Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


Українська Національна Експедиція 2021

23 січня цього року пройшло засідання Президії ФАіСУ, яке розглянуло та затвердило низку важливих питань стосовно розвитку альпінізму та скелелазіння.
 
Одним з ключових питань, які обговорювали члени Президії, було питання проведення Національної Експедиції в наступному році, присвяченої 30-й річниці Незалежності України.
Президентом федерації було підкреслено, що це буде традиційна експедиція.
 
Так, у 2001 році було сходження українських альпіністів на Манаслу, яке було присвячено 10-й річниці Незалежності України.
У 2010 році було сходження на вершину Макалу, що було присвячене 20-й річниці Незалежності України.
 
Ініціативна група провідних спортсменів з альпінізму, яка була сформована після грудневої зустрічі президента федерації з альпіністським активом, на розгляд Президії запропонувала два знакових проєкти: сходження на вершину Еверест та К2 (Чогорі).
 
На думку спортсменів, першопроходження на ці вершини відкрили б нову сторінку розвитку українського висотного альпінізму, мало б великий резонанс і у світовому альпінізму.
 
Члени президії, до якої входять досвідчені альпіністи, досить високо оцінили значення даних маршрутів і наголосили, що кінцеве рішення повинно бути прийнято безпосередньо спортсменами після їх участі в розвідувальній експедиції району в червні-липні поточного року.
 
Для підготовки експедиції був створений оргкомітет у складі:
 
- Загірняк Михайло Васильович – куратор проєкту, віцепрезидент федерації, заслужений тренер України, майстер спорту з альпінізму(м.Кременчук Полтавської області).
 
- Бублик Сергій – головний тренер проєкту, майстер спорту України міжнародного класу з альпінізму (м. Суми)
 
- Микита Балабанов – тренер проєкту, майстер спорту України з альпінізму, володар світової нагороди «Золотий льодоруб», учасник багатьох висотних сходжень (м. Київ)
 
- Володимир Рошко – координатор проєкту, майстер спорту України міжнародного класу з альпінізму, учасник багатьох висотних сходжень (м. Суми).
 
Президією був затверджений план підготовки експедиції на 2020 рік та сформована робоча група з підготовки документальної частини експедиції.
 
Перший захід з підготовки експедиції буде навчально-тренувальний збір кандидатів до участі в експедиції. Він пройде на спортивній базі «Заросляк» в Карпатах 6-9 березня 2020 року. Подробиці незабаром. 
 

.

Додано: 25.01.2020