Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


Фінанси у 2019 році

Минулий рік був дуже насичений подіями для українського скелелазіння. По-перше, наші спортсмени боролися за отримання ліцензій на Олімпійські Ігри в Токіо у 2020 році та участь у Пляжних Іграх у 2019 році в Катарі. Двом спортсменам вдалося попасти на ці статусні змагання.
 
Друга, не менш важлива задача, яку ставила перед собою федерація, була підготовка спортсменів до участі у Всесвітніх Іграх 2021, юнацьких Олімпійських Іграх 2022, Європейських Іграх 2023 й, звичайно, Олімпійських Іграх 2024 у Парижі.
 
Вперше федерація збільшила горизонт планування подій до чотирьох років. Робота тренерського колективу почала перебудовуватись під рішення довгострокових задач. Для виконання цих задач Міністерство молоді та спорту України (ММСУ) виділило рекордну для нашого виду спорту суму - 5,8 млн грн. у виді цільового фінансування, яке можливо використати виключно на календарні заходи.
 
Федерація не працює з бюджетними коштами та не має рахунок у казначействі. Все фінансування і послідущий звіт здійснюється через структуру Міністерства Укрспортзабезпечення, згідно з наказами ММСУ та Укрспортзабезпечення. 
 
Федерація надає свої пропозиції по заходах та по складу делегацій для участі в міжнародних змаганнях відповідно до жорстких критеріїв та вимог Міністерства до принципу формування збірної команди.
 
Так, згідно з вимогами ММСУ фінансуватися мають виключно члени національної збірної команди України не молодше 14 років для участі виключно в офіційних міжнародних змаганнях, які включені в Єдиний Календарний план України.
 
В минулому році під егідою федерації наші спортсмени взяли участь у 25 міжнародних змаганнях, з яких 15 стартів для основного складу збірної (дорослі) та 10 стартів для молодіжної збірної команди України.
 
На забезпечення участі спортсменів в міжнародних змаганнях було витрачено 2,895 млн грн, з яких: 
1, 970 млн грн - на дорослу збірну команди України 
 0,925 млн грн - на виступ молодіжної збірної команди України.
 
Було профінансовано виступ 94% учасників змагань. Так, було профінансовано участь всій української делегації у чемпіонаті світу 2019 зі скелелазіння, який проходив у Японії: шістьох спортсменів та одного тренера. 
 
На чотирнадцятиденну участь в чемпіонаті світу спортсменів збірної було витрачено 398 тис.грн, себто, п'ята частина всього бюджету, що передбачено на фінансування участі дорослої збірної у міжнародних змаганнях.
 
В минулому році збірна команда України брала участь в трьох етапах Кубку світу у Китаї, в Кубку світу в Японії та в 12 змаганнях що проходили у Європі. Участь спортсменів в етапі Кубку світу, що проходив у Москві, не фінансувалось.
 
Також варто звернути увагу, що участь спортсменів у всіх міжнародних змаганнях було повністю або частково профінансовано згідно зі статтями витрат, що передбачені чинним законодавством.
 
Рівень фінансування участі наших спортсменів у молодіжних міжнародних змаганнях склав 58%.
 
Було повністю або частково профінансовано участь спортсменів молодіжної збірної у всіх міжнародних змаганнях згідно зі списком спортсменів, яких федерація рекомендувала для фінансування.
Так, наприклад, одинадцятиденна участь молодіжної збірної команди України в чемпіонаті світу зі скелелазіння в м.Арко, Італія, було профінансовано на суму 339 тис.грн. Частково або повністю було сплачено участь чотирьох тренерів та шістнадцяти спортсменів. Це перший випадок такого масового фінансування участі українських спортсменів в міжнародних стартах.
 
Для підготовки спортсменів до міжнародних змагань було проведено 19 навчально-тренувальних зборів та забезпечено фінансування спортсменів учасників зборів на рівні 87%.
 
На ці завдання було витрачено:
1,861 млн грн, з яких:
0,936 млн грн — для підготовки дорослої збірної команди України та
0,925 млн грн — для підготовки молодіжної команди
 
Молодіжна збірна пройшла три навчально-тренувальні збори в Україні та 16 навчально-тренувальних зборів за кордоном, з яких три були проведені на природному рельєфі.
 
У минулому році в Україні було проведено 16 національних змагань по лінії ММСУ, з яких 9 дорослих та 7 молодіжних.
 
Для фінансування національних змагань було виділено 1,011 млн грн, з яких
0,637 млн грн — на дорослі змагання 
0,374 млн грн — на молодіжні старти.
 
Значне збільшення фінансування та нові підходи до його розподілу відразу ж позначилися на спортивних результатах.
 
За підсумками 2019 року збірна України завоювала 18 медалей на міжнародних стартах, з яких:
золотих - 12 (в тому числі, 3 на чемпіонатах)
срібних - 5 (в тому числі, 2 на чемпіонатах)
бронзових - 1
 
За рівнем медалей і по їх престижності це найвищий результат збірної команди України за весь час існування українського скелелазіння.
 
При цьому рівень конкуренції та вимоги до результатів виступу спортсменів за останні роки різко збільшилися, враховуючи, що скелелазіння стало олімпійським видом.
 
Привід для оптимізму дає і той факт, що кількість спортсменів, які пробилися до фіналів міжнародних змагань, помітно збільшилася. А значить, ми маємо непоганий потенціал для завоювання медалей в наступних стартах.
 
Розподіл фінансів постійно контролювалося ММСУ і державними органами контролю.
Зауважень і порушень виявлено не було.
 
Додано: 06.02.2020