Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


Відкритий лист комітету зі скелелазіння ФАіС України до тренерів та спортсменів

Шановні тренери та спортсмени!
 
За останні сім років скелелазіння в Україні пройшло величезний шлях. Наш вид спорту став олімпійським, створена правова база і закладено фундамент для його успішного розвитку в олімпійській родині.
 
Збірна команда зі скелелазіння почала впроваджувати складний процес реформування системи підготовки спортсменів, перші результати якого видно вже сьогодні. Це довга і ретельна робота, яка дасть максимальний результат в найближчі роки.
 
За останній час ми з Вами реформували систему створення збірної команди, фінансування спортсменів, проведення національних стартів, забезпечили системність підготовки та проведення тренувальних зборів.
 
Зараз Федерація готує масштабний план формування матеріальної бази скелелазіння: ведуться перемовини з двома вищими навчальними закладами про будівництво спортивних баз на їх території і відкриття кафедр з альпінізму і скелелазіння. У планах на поточний рік передбачено реконструкцію трьох великих спортивних баз в регіонах України, будівництво головної спортивної бази в Києві, реконструкція наявних невеликих скелелазних залів в дев'яти регіонах. Готується комплексна державна програма розвитку скелелазної інфраструктури в Луганській і Донецькій областях.
 
В даний час кількість спортсменів, які отримують фінансування, досягає 15-20 осіб на змаганні. Фінансування провідних спортсменів протягом минулого року у два-три рази перевищувало весь бюджет скелелазіння 2014 року.
 
Вперше українське скелелазіння поставило перед собою амбітні цілі: проведення етапу Кубка Європи в поточному році, етапу Кубка світу і чемпіонату Європи серед ветеранів  в наступному році, проведення чемпіонату світу серед студентів - у 2022 році.
 
Тренерський колектив створив всі умови для якісної підготовки збірної команди України зі скелелазіння для отримання ліцензій на Олімпіаду, Всесвітні Ігри-2021, Юнацькі Олімпійські Ігри-2022, Європейські Ігри 2023. Вже сьогодні плани роботи збірної України будуються на перспективу 2-3 роки.
 
Все зроблене за останні роки свідчить про те, що завдання, поставлені Федерацією, незмінно виконуються!
 
На жаль, ймовірно у зв'язку з наближенням виборчої конференції, останнім часом активізувалися деструктивні сили, які намагаються створити хаос і на його хвилі захопити владу в Федерації, перетворивши її в годівницю для свого бізнесу.
 
Ці люди вперто не хочуть помічати всього, що було зроблено і досягнуто. Вони не розуміють ні спортивної, ні громадської складових роботи Федерації. У своїх спробах принизити і розтоптати всі наші досягнення вони не цураються найбруднішими PR-технологіями.
 
З огляду на рівень досягнутих успіхів і масштаб запланованої роботи, а також висловлюючи думку більшості тренерів і спортсменів Федерації, комітет зі скелелазіння ФАіС заявляє про підтримку кандидатури Валентина Симоненка на посаду президента Федерації.
 
У нас немає сумнівів, що Федерація потребує керівника, здатного реалізовувати наймасштабніші та складні проєкти, керівника, який вже неодноразово доводив, що в змозі гідно відповідати на будь-які виклики.
 
Ми віримо в силу і розсудливість наших тренерів, спортсменів і любителів скелелазіння й альпінізму, які вже змогли розібратися в дешевих трюках передвиборного PR і зроблять правильний вибір на користь розвитку наших видів спорту.
 
Комітет зі скелелазіння ФАіС України
 

.

Додано: 10.02.2020