Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Нові висоти скелелазів

Проведення етапу Кубку Європи зі скелелазіння одразу у двох дисциплінах для України – серйозний, амбітний виклик. І шляхи відповіді на нього мають бути неординарними.
 
Федерація не лише хоче прийняти в України європейські змагання, які, поза сумнівом, забезпечать новий імпульс для розвитку нашого виду спорту в країні. Ми очікуємо також створення в Україні скелелазної інфраструктури світового рівня, що дасть змогу не лише приймати надалі міжнародні змагання, але й готувати спортсменів української збірної в Україні.
 
Цим шляхом федерація почала йти кілька років тому. За оцінками спортсменів і тренерів, рівень проведення останніх тренувальних зборів в Дніпрі (швидкість) та Нікополі Дніпропетровської області (болдеринг) вже відповідає потребам збірної команди. Місцева інфраструктура, національні фахівці, кількість та якість обладнання дають можливість провести тренувальний збір в Україні більш якісно та результативно, ніж у Європі.
 
В цьому році український скелелазний спорт, прийнявши європейські змагання, відкриє нову сторінку свого розвитку. Україна увійде до числа небагатьох країн, які приймають у себе міжнародні старти.
 
На наступний рік національна федерація вже готує заявку на проведення в Україні одразу трьох міжнародних змагань: етапу Кубку світу з болдерингу, етапу Кубку Європи зі швидкості та болдерингу, та чемпіонату Європи серед ветеранів.
 
В даний час обговорюється питання проведення у 2022 році ще двох змагань чемпіонської серії – чемпіонату світу серед студентів та чемпіонату Європи серед молоді. Всі чемпіонати пройдуть у трьох дисциплінах -- болдеринг, трудність та швидкість. Це дуже амбітні плани.
 
План проведення цих заходів передбачає створення в України найсучаснішої спортивної інфраструктури.
Фахівцями вже розроблений макет скелелазного стенда, на якому будуть проведені європейські змагання. Після його використання на змаганні стенд буде «мандрувати» Україною для проведення обласних стартів з метою популяризації нашого виду спорту.
 
Технічні характеристики нового стенду на болдеринг: ширина 18 метрів, висота 5 метрів, винос – 2,5 метри. Стенд на швидкість відповідає міжнародним стандартам IFSC.
 
Після змагань стенд буде облаштований на спортивній базі в Києві і використовуватись для підготовки українських спортсменів.
 
Як зазначив президент ФАіС України Валентин Симоненко, «українське скелелазіння поступово, але впевнено виходить на лідерські позиції у світі. Звичайно, ми поки суттєво відстаємо за рівнем фінансування від тієї ж Європи, Китаю, Японії, але талант спортсменів і тренерів значною мірою нівелює цю різницю. Федерація робитиме все, щоб українські спортсмени мали змогу розкрити весь свій потенціал».
 

..

Добавлено: 13.02.2020