Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


Зміни до правил проведення змагань у зв'язку з загрозою поширення короно вірусу COVID19.

Міжнародна Федерація Спортивного Скелелазіння (IFSC) оприлюднила зміни до правил проведення змагань у зв'язку з загрозою поширення короно вірусу COVID19.
 
Пропонуємо ознайомитись:ДОПОВНЕННЯ ДО ПРАВИЛ IFSC
ВИКОРИСТОВУВАТИ ВПРОДОВЖ ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ (COVID-19)
Метою цього доповнення до чинних правил є визначення деяких заходів, які слід прийняти в міжнародних змагання під час пандемії вірусної хвороби коронавірус (COVID -19). Цей додаток має сильний вплив не лише на Правила IFSC, але й на Довідник організаторів подій (EOH) та скасовує діючи правила. Через те, що характер пандемії швидко розвивається, цей Додаток буде переглянуто та остання версія проєкту буде розміщена на вебсайті IFSC.
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Заходи підготовки непередбачених випадків і плани реагування Основним моментом є розуміння огляду поточної ситуації COVID-19 за допомогою EO Event Organizers. Працівники IFSC протягом місяців, що передують заходу, регулярно перевірятимуть та аналізуватимуть разом з EO Event Organizers та місцевими відповідальними працівниками: - останні доступні вказівки щодо спалаху COVID-19; - глобальні та локальні щоденні звіти про ситуацію; - ризики та шляхи передачі COVID-19; - кроки, які можуть вжити учасники заходу для обмеження поширення; - визнані найкращі практики (включаючи респіраторну коректність, гігієну рук, фізичне дистанціювання, тощо); - обмеження на поїздки, прийняті різними країнами, які можуть вплинути на масові збори. У інформаційному листі, опублікованому на вебсайт IFSC, повинна бути вказана уся інформація про те, як учасники повинні взаємодіяти з системою охорони здоров’я країни, де проводяться заходи, зокрема: - номер гарячої лінії / довідкової лінії; - посилання на місцеву систему охорони здоров'я та іншу корисну інформацію; — медичні команди та пункти надання першої допомоги для масового збору (якщо цього вимагає країна-організатор). Лікар на змагання повинен бути призначений координатором реагування на надзвичайні ситуації та COVID-19, його/її номер телефону публікується в інформаційному листі з чітким зазначенням годин, коли він/вона може зв'язатись з національними федераціями для будь-яких потреб. Лікар на змагання вільно володіє англійською мовою. ЕО рекомендується звертатися до ВОЗ та/або місцевих органів охорони здоров'я для підтримки.
 
1.2. Обладнання ДЛЯ ЗАХИСТУ ЕО повинен: - надати засоби індивідуального захисту (наприклад: маски, рукавички, халати, тощо) для локального медичного персоналу або забезпечити їх наявність;
- забезпечити засіб, що дезінфікуть для рук та спиртові протирання/гелі, серветки, часто замінені мильниці та закриті контейнери для безпечної утилізації гігієнічних матеріалів (наприклад: серветок, рушників, гігієнічних виробів) в умивальні та роздягальні; - забезпечити засоби, що дезінфікуть для рук та спиртові протирання для всіх входів та на всій території проведення. IFSC повинні надати: - забезпечити безконтактні термометри; - забезпечити особисті засоби захисту для службовців та співробітників IFSC.
 
1.3. ПРОТОКОЛ РЕАГУВАННЯ У ВИПАДКУ (ПЕРЕДБАЧУВАНОГО) ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ Інформаційний лист повинен містити протокол, який слід дотримуватися у випадку, якщо людина почуває себе погано та/або проявляє симптоми гострої респіраторної інфекції під час заходу: - Відповідний керівник команди або спортсмени повинні повідомити Технічного делегата (ТД); - ТД узгоджує з лікарем з охорони здоров'я та лікарем змагань щодо того, як ставитися до справи (лікування буде залежить від країни до країни); - лікар змагань повинен вирішити, що робити з іншими членами команди; ТД повідомить усіх учасників та менеджерів команди, якщо це необхідно, про випадок, використовуючи бажано чат WhatsApp.
 
1.4. ПРОЦЕС РІШЕНЬ У ВИПАДКУ (ПЕРЕДБАЧУВАНОГО) ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ Якщо людина погано почуває себе і проявляє симптоми гострої респіраторної інфекції під час заходу, після застосування протоколу 1.3: - ТД організує онлайн-зустріч з Президентом IFSC, генеральним директором IFSC, спортивним директором, організатором заходу та лікарем змагань, щоб вирішити, чи буде змагання тимчасово зупинено, відкладено або скасовано; - Президент IFSC має право на остаточне рішення про змагання; у випадку, якщо Президент IFSC, з будь-якої причини не є доступним, остаточне рішення прийме Генеральний директор IFSC; - ТД інформує всіх учасників та менеджерів команди про остаточне рішення та це рішення буде негайно опубліковано на Офіційній сторінці та на вебсайті.
 
2. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА
2.1. КАЛЕНДАР ЗАХОДІВ Календарну подію слід підтвердити щонайменше за 60 днів до першого дня змагань.
 
2.2. ОФІЦІЙНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ Офіційний інформаційний лист, що містить інформацію про змагання, а також конкретний інформаційний підрозділ пункту 1.1. (взаємодія із системою
охорони здоров’я у країни перебування) та пункту 1.3. (протокол, який слід застосовувати у випадку, якщо людина почуває себе погано і проявляє симптоми ГРВІ під час події) слід опублікувати на вебсайті IFSC/календар щонайменше за 60 днів до Технічної наради.
 
2.3. РЕЄСТРАЦІЯ Федерації відповідальні за здоров'я та безпеку спортсменів, зареєстрованих на змаганнях. Кінцевий термін реєстрації команди - за 15 днів до першого змагального дня заходу. Після цієї дати Федерації можуть відкликати членів команди, але не замінювати їх.
 
2.4. ПІДТВЕРДЖЕННЯ Участь усіх членів команди повинна бути підтверджена за 2 дні до першого дня змагань.
 
3. ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ, ОФІЦІЙНА РАДА І ВІДЕО ДЕМОНСТРАЦІЯ
 
3.1. ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ Для будь-якого календарного заходу буде проведено підготовчу онлайн-нараду співробітниками IFSC для роз'яснення заходів, пов'язаних з COVID-19 не менше ніж за 10 днів до 1-го змагального дня заходу. При необхідності, EO і ТД проведуть додаткову онлайн-нараду за день до 1-го змагального дня заходу.
3.2. СТАРТОВІ СПИСКИ Стартовий список буде опублікований на вебсайті IFSC за день до 1-го дня змагань.
3.3. ОФІЦІЙНА РАДА Для того, щоб гарантувати соціальне дистанціювання, Офіційна рада буде лише віртуальною, чітко визначеною на вебсайті IFSC та, якщо можливо, буде поширюватися через інші засоби масової інформації.
3.4. ВІДЕО ДЕМОНСТРАЦІЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ЗМАГАНЬ Щоб гарантувати соціальне дистанціювання, в зоні ізоляції не буде забезпечена демонстрація відео. Демонстраційні ролики будуть опубліковані на зарезервованому каналі YouTube за день до конкурсу о 12.00 за місцевим часом.
3.5. ЧЛЕНИ КОМАНДИ Усі члени Команди, які беруть участь в будь-якому календарному заході, несуть відповідальність за повну інформованість і за те, що кожен спортсмен у
своїх командах повністю інформований про всі деталі, пов'язані зі змаганнями, особливо про всі заходи, пов'язані з COVID-19.
 
4. СПІЛЬНІ ЗОНИ СПОРТСМЕНІВ Для збереження соціальної дистанції зона ізоляції/очікування і зона розминки повинні бути двома окремими зонами. Якщо ізоляція не потрібна (тобто, у кваліфікації швидкість і трудність), ті ж правила (перевірка температури, санітарна обробка рук і т. д.) будуть застосовуватися на вході в зону розминки. В ізоляційній/очікувальній зоні не повинно бути скеледромів: спортсмени можуть розігріватися тільки своїм спорядженням. Їм дозволено, якщо це можливо, використовувати свою особисту тренувальну дошку. Для того щоб гарантувати всім спортсменам однакове перебування в зоні розминки, першим спортсменам, які повинні піднятися, буде дозволено за 45 хвилин до передбачуваного часу підйому перейти в зону розминки, а наступним спортсменам буде дозволено через 5 хвилин. Зони ізоляції/очікування та розігріву повинні контролюватися посадовими особами IFSC. Волонтери, які працюють в місцях загального перебування (ізоляція, зона очікування, зона розігріву, зона виклику, зона після скелелазіння і т.д.) завжди повинні носити маску. Спортсмени повинні носити маску в ізоляції, зоні очікування і в цілому, коли заходи соціального дистанціювання не можуть бути застосовані.
 
4.1. ІЗОЛЯЦІЯ/ЗОНА ОЧІКУВАННЯ Площа ізоляції/очікування повинна гарантувати мінімум 7,5 квадратних метрів на людину. Щоб зменшити загальну кількість людей в ізоляції, буде дозволятися тільки 1 (один) офіційний представник команди на Федерацію. ТД може прийняти рішення про зміну таких обмежень в залежності від місткості приміщення. Лікар змагань повинен перевірити всіх зареєстрованих спортсменів і членів команди, перш ніж їм дозволять увійти в зону ізоляції/очікування: в разі температури тіла (яку перевірено безконтактним термометром) > 37,5°C або в разі симптомів (кашель, задишка, втрата смаку/запаху, біль в горлі, озноб, біль у м’язах), члени команди не допускаються. Після перевірки всі члени команди миють руки, використовуючи гель на спиртовій основі. ЕО повинен надати дозатор гелю на спиртовій основі в зоні ізоляції/ очікування, але рекомендується персональний дозатор гелю. EO не надає ніяку спільну їжу, напої або воду. Щоб ніхто не контактував з чужим, у кожного спортсмена має бути свій особистий рушник, який потрібно покласти на стілець. Цей рушник має бути без бренду (без логотипа). Всі люди в ізоляції/очікуванні (члени команди, волонтери, чиновники і т. д.) мають поважати соціальну дистанцію (мінімум 1 метр). В кінці раунду, місця, до яких часто торкаються (наприклад, двері, стільці, туалет і т. д.), повинні бути очищені спиртом або засобвм для дезінфекції.
 
4.2. ЗОНА РОЗМИНКИ Стенд для розминки повинен становити не менше ніж 60 кв. Щоб ніхто не контактував з чужим, у кожного спортсмена має бути свій особистий рушник, який потрібно покласти на стілець. Цей рушник має бути без бренду (без логотипа). При переході від ізоляції до розминки кожен спортсмен, можливо, за допомогою волонтера, повинен принести всі свої особисті речі в коробці. ЕО повинен надати дозатор гелю на спиртовій основі в зоні ізоляції/ очікування, але рекомендується персональний дозатор гелю. В кінці раунду, місця, до яких часто торкаються (наприклад, двері, стільці, туалет і т. д.), повинні бути очищені спиртом або засобам для дезінфекції.
 
4.3. ЗОНА ВИКЛИКУ При переході із зони розминки в зону виклику кожен спортсмен, можливо, за допомогою волонтера, повинен принести всі свої особисті речі в коробці. У зоні виклику кожен спортсмен повинен мати персональний дозатор гелю на спиртовій основі. На стільці в зоні виклику повинен бути особистий рушник спортсмена. Коли спортсмен вийде із зони виклику для підйому, волонтер, в масці і рукавичках, повинен взяти рушник і коробку з особистими речами і перемістити їх в зону відпочинку або в зону після лазіння. В кінці раунду, місця, до яких часто торкаються (наприклад, двері, стільці, туалет і т. д.), повинні бути очищені спиртом або засобам для дезінфекції.
 
4.4. ПІСЛЯ ЗОНИ СКЕЛЕЛАЗІННЯ ЕО повинен надати дозатор гелю на спиртовій основі після підйому, але рекомендується персональний дозатор гелю. На стільці в зоні виклику повинен бути особистий рушник спортсмена. Спортсмени повинні забрати свої особисті речі, застосувавши коробку. В кінці раунду, місця, до яких часто торкаються (наприклад, двері, стільці, туалет і т. д.), повинні бути очищені спиртом або засобам для дезінфекції.
 
5. ЗОНА ЗМАГАНЬ
5.1. ТРУДНІСТЬ Кожен спортсмен буде лазити, використовуючи свою особисту мотузку, в ідеалі надану Національною Федерацією (НФ). Кожна НФ вирішує вибирати між: одна вірьовка один спортсмен і одна вірьовка/одна команда. Кожна мотузка повинна бути чітко в чохлі, з мотузкою повинні бути вказані країна та ім’я спортсмена. Страхувальники повинні носити маску. Під час спостереження всі спортсмени та офіційні особи повинні носити свою маску.
Після кожного раунду ручний страхувальний пристрій повинен очищатися спиртом або засобам для дезінфекції .. 5.2. БОУЛДЕРИНГ EO повинен надати дозатори гелю на спиртовій основі в зоні відпочинку, які будуть використовуватися до і після кожного боулдерингу. Стільці, використовувані під час відпочинку, повинні бути покриті особистим рушником спортсмена. На килимку забороняється чистити щітки: спортсмени повинні чистити самостійно. Система показників спортсмена не використовується. Щоб кожен спортсмен міг перевірити свій результат, EO надасть екрани, які показують результати в зоні відпочинку. Результати будуть показуватися в порядку старту. Під час спостереження перед фінальним раундом всі спортсмени й офіційні особи, що знаходяться на килимі, повинні носити маску. Після кожного кола килимок буде очищатися.
5.3. ШВИДКІСТЬ Страхувальники повинні носити маску. Після кожного раунду страхувальний пристрій повинен очищатися відповідно до рекомендацій виробника.
 
6. ОСОБИСТЕ ОБЛАДНАННЯ І ПЕРЕВІРКА ЗДОРОВ'Я Всі спортсмени, члени команди, офіційні особи IFSC, національні чиновники, волонтери пройдуть тестування, яке проведе лікар змагань: при температурі тіла (перевіряється безконтактним термометром) > 37,5°C або в разі симптомів (кашель, задишка, втрата смаку/запаху, біль в горлі, озноб, біль у м’язах), члени команди не допускаються. Перед поїздкою на змагання рекомендується перевірити, що спортсмени і офіційні особи застраховані від COVID-19 під час подорожей. Обмін матеріалами (пляшки, рушники, маски, окуляри, взуття і т. д) категорично заборонено.
6.1. СПОРТСМЕНИ Національні правила і положення, передбачені країною-організатором, повинні дотримуватися. На додаток до звичайного екіпірування, у спортсменів має бути особисті: - маска (для використання при необхідності, без марки); - дозатор гелю; - тренувальна дошка (при необхідності); - рушник (без бренду). 6.2. ЧЛЕНИ КОМАНДИ Національні правила і положення, передбачені країною-організатором, повинні дотримуватися. На додаток до звичайного екіпірування, члени команди повинні мати свої особисті:
- маска (для використання при необхідності, без марки); - дозатор гелю. Всі командні зустрічі повинні відповідати відповідним національним правилам. У будь-якому випадку кожна зустріч буде проходити з урахуванням 2 м соціального дистанціювання.
6.3. ЧИНОВНИКИ IFSC Національні правила і положення, передбачені країною-організатором, повинні дотримуватися. Крім того, в будь-який період проведення змагань посадова особа IFSC має носити маску, коли заходи соціального дистанціювання не можуть бути дотримані. Кожні збори офіційних осіб IFSC мають відповідати відповідним національним правилам. У будь-якому випадку кожна зустріч буде проводитися з дотриманням 2 м соціального дистанціювання.
6.4. НАЦІОНАЛЬНІ ПОСАДОВІ ОСОБИ Національні правила і положення, передбачені країною-організатором, повинні дотримуватися. Крім того, в будь-який період проведення змагань особа Національної Федерації має носити маску, коли заходи соціального дистанціювання не можуть бути дотримані. Кожні збори національних посадових осіб мають відповідати відповідним національним правилам. У будь-якому випадку кожна зустріч буде проводитися з дотриманням 2 м соціального дистанціювання.
6.5. ВОЛОНТЕРИ Національні правила і положення, передбачені країною-організатором, повинні дотримуватися. Крім того, в будь-який період проведення змагань волонтери повинні носити маску. Кожні збори волонтерів мають відповідати відповіднім національним правилам. У будь-якому випадку кожна зустріч буде проводитися з дотриманням 2 м соціального дистанціювання.
 
7. ЦЕРЕМОНІЯ Нагородження Протокол, який використовується на церемонії нагородження, буде звичайним протоколом з деякими невеликими змінами: - спортсмени не повинні носити маску впродовж всієї церемонії нагородження; - призери повинні носити маску; - медалі, трофеї і квіти мають бути взяти з таці безпосередньо спортсменами; - забороняється рукостискання, обійми, поцілунки спортсменів або призерів.
 
8. РЕЗЕРВНІ ЗОНИ EO повинен надати дозатор гелю на спиртовій основі в усіх цих зонах.
8.1. МЕДІА І ФОТОГРАФІЇ
Спеціальна зона буде зарезервована для всіх акредитованих ЗМІ та фотографів. Всі національні правила і регулювання, наданні країною організатором, мають дотримуватися. Крім того, в цій зоні повинні носити маску і дотримуватися соціальної дистанції (мінімум 1 м). Будь-яке порушення цього правила буде каратися усним попередженням і, в разі повторення, відкликанням акредитації.
8.2. КОМАНДНІ МЕНЕДЖЕРИ І ТРЕНЕРА Спеціальна зона буде зарезервована для всіх акредитованих членів команди. Всі національні правила і регулювання, наданні країною-організатором, мають дотримуватися. Крім того, в цій зоні повинні носити маску і дотримуватися соціальної дистанції (мінімум 1 м). Будь-яке порушення цього правила буде каратися відповідно до поточної дисциплінарної процедури. Всі місця будуть зарезервовані і чітко позначені за назвою країни.
8.3. ПУБЛІЧНІСТЬ Рішення мати публічність і правила для публіки будуть залежати від правил країни-організатора та нормативно-правових актів.
 
9. РЕЗУЛЬТАТИ І РЕЙТИНГ
9.1. СВІТОВИЙ РЕЙТИНГ Світовий рейтинг для кожної з дисциплін: боулдеринг, трудність та швидкість розраховується як зважена сума рейтингових очок, які присуджуються учасникам в кожному відбірковому турнірі протягом попереднього 24-місячного періоду (див. Правила v1.4 Статті 3.21.B).
Додано: 12.06.2020