Федерація альпінізму і скелелазіння України

Інформація


Спорт поза політикою. ФАІС України виступає проти!

На сьогоднішній день на тлі військової агресії росії проти України, багато людей були шоковані рішенням МОК допустити до міжнародних змагань та Олімпіади спортсменів росії і білорусі під нейтральним прапором. Після засудження всім цивілізованим світом агресії росії проти України, МОК і більшість міжнародних спортивних федерацій призупинили членство федерацій росії та білорусі у 2022 році. 

Спорт поза політикою? 
На жаль, російські спортсмени доводять зворотне. Багато російських спортсменів, повернувшись з Олімпіади-22, підтримали режим путіна. Є фотоматеріали, де російські спортсмени (в тому числі призери Олімпіади-22) присутні на концерті в Лужниках з олімпійськими медалями і буквою «Z». Хіба це не підтримка війни? 
 
Крім того, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну минув рік і війна ще не закінчена. ФАІС України хотіла б привернути увагу всього світу до того, що відбувається в нашій країні:
- в Україні гинуть тисячі мирних жителів;
- гинуть рідні, близькі та захисники Батьківщини;
- деякі міста стерті з лиця землі;
- багато людей залишилися без будинків, квартир і будь-якого майна;
- наразі загинув 231 спортсмен, 28 потрапили в полон, 4 зникли безвісти, з них 18 альпіністів і скелелазів, серед них
і віце-президент ФАіСУ Олександр Заколодний серед них. Він захищав своїх дочок, дружину і країну від бомбардувань, звірств і насильства;
- 87 спортивних баз знищено та 320 частково зруйновано, спортсменам у деяких регіонах немає де тренуватися та жити;
- деякі жахливі звірства російської армії відомі всьому світу - вбивства, тортури, сексуальне насильство, розстріли військовополонених.
Нещодавно відбувся міжнародна зустріч, організований міжнародною федерацією скелелазіння IFSC, серед спортсменів, які входять до комісії атлетів з усього світу. На цій зустрічі виступала Євгенія Казбекова, яка перебуває в комісії спортсменів. Вона виступила зі зверненням до комісії, розповіла про те, що відбувається в Україні, і про неприпустимість допуску Росії та Білорусі до змагань, поки не закінчиться війна. Після виступу інших спортсменів відбулося голосування, на якому більшістю голосів спортсмени проголосували за недопуск цих країн до міжнародних змагань, у такий спосіб виявивши солідарність і підтримку спортсменам України. 
 
Далі були робочі відео-зустрічі між керівництвом IFSC та ФАіСУ, на яких приймали участь президент ФАіСУ Ясинська Ганна і віце президент Федерації Казбеков Серік і як результат підготовлене звернення від ФАіС України до всіх міжнародних Федерацій-членів IFSC із висловленням позиції нашої Федерації щодо ситуації у країні та відношенні до пропозиції МОК щодо допуску спортсменів рф в рб. (додається).
 
Пізніше на базі цих зустрічей відбулася зустріч серед усіх національних Федерацій скелелазіння, на якій виступав віце президент Серік Казбеков, також розповів про війну та думку ФАІС України, і на головний аргумент МОК і федерації скелелазіння Росії, - що не повинно бути дискримінації за паспортом, - була відповідь із запитанням. Хто більше підходить до дискримінації в цьому випадку, спортсмени України, які стали біженцями, у яких немає будинків, немає спортивних баз, у спортсменів-дітей половина сім'ї в Україні, половина в Європі і всі виживають як можуть, тренуються як можуть. Багато в чому завдяки підтримці європейської спільноти. Якщо спортсмени росії та білорусі готові влізти в шкіри українських спортсменів, виступити проти війни, виступити проти цього режиму, стати біженцями, водночас втративши державні зарплати і можливість повернутися додому до закінчення війни, виживати в Європі як біженці - тоді вони могли б виступати на міжнародних змаганнях. Але це не так і вищенаведені факти демонструють зворотнє.
 
Дякуємо нашим спортсменам (Данилу Болдирєву, Євгенії Казбековой, Сергію Топішко, Маргарите Захарової та іншім), які записують відео-звернення з приводу недопущення країн-агресорів. Дякуємо Маргариті Захаровій, яка дає інтерв'ю телевізійним каналам і журналістам, розповідаючи, як вона втратила свого другого батька через війну, і висловлює свою точку зору і всієї української скелелазно-альпіністської спільноти щодо неможливості допуску російських і білоруських спортсменів. Її батько - Віце-президент ФАІС України - Олександр Заколодний загинув захищаючи Батьківщину під Соледаром. 
 
1 квітня відбудеться Генеральна міжнародна асамблея IFSC, на якій підніматиметься питання про відновлення членства федерацій росії та білорусі. В IFSC було написано багато листів від ФАІС України, від НОК України, від президента України. 
ФАІС України виступає проти відновлення членства цих країн до завершення війни. ФАІС України просить увесь світ не закривати очі на ті жахи, які відбуваються в Україні через війну! Ми просимо не підтримувати фашизм (рашизм) і тероризм від росії, та геноцид українського народу.
 
 
 
On January 21, Kharkiv climber Oleksandr Zakolodnyi were killed in a battle with russian troops near Soledar in Donetsk Oblast. Oleksandr Zakolodnyi was a master of sports in mountaineering, candidate for master of sports in climbing and tourism, member of the Ukrainian national mountaineering team, vice president of the Federation of Mountaineering and Climbing of Ukraine, "Snow Leopard", participant of Himalayan expeditions, administrator of the Kharkiv climbing wall "Vertical".
 
 
 
18 березня 2022 року, на Великій спортивній арені "Лужники" відбувся концерт "За світ без нацизму! За Росію! За Президента!" на підтримку Донбасу та російської армії.
 
Додано: 09.03.2023