Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Пам'яті Олександра Михайловича Зайдлера

22 серпня завершилось життя легендарного альпініста з м. Дніпро - Зайдлера Олександра Михайловича. Це сталося на 87 му року життя. Він до останнього вів активне життя й до останнього продовжував відвідувати гори.
 
 
Олександр Михайлович Зайдлер мав звання майстер спорту та заслужений тренер України. Він був одним з тих, хто відроджував український альпінізм в післявоєнні роки. Протягом 40 років (!), З 1965 по 2005 рр, він перебував на посаді голови Дніпропетровської федерації альпінізму і скелелазіння.
Зайдлер пройшов десятки складних маршрутів, був керівником сходжень вищої категорії складності північних стін Шхельди, піку Щуровского, Талгара і Тютю-баші, траверса Ушби , був багаторазовим чемпіоном і призером чемпіонатів СРСР і України з альпінізму.
Став одним з перших українських «Снігових барсів». Олександр Михайлович організував цілий ряд експедицій до найвищих вершин Паміру й Тянь-Шаню, керував сходженнями на пік Леніна, пік Євгенії Корженевської, пік Комунізму, Хан-Тенгрі, пік Революції, Енгельса і ін.
У наступні роки, перебуваючи на посаді головою Молодіжної комісії ФАіС України, він став ініціатором проведення перших дитячо-юнацьких змагань з альпінізму на скелях Криму, а також організував перші виїзди груп юних альпіністів за кордон, в гори Австрії, Франції та Німеччини.
Понад 20 років Олександр Михайлович - перебував у рядах Молодіжної комісії Світового Союзу альпіністів (УІАА). У 2011 році за плідну роботу з розвитку міжнародного молодіжного альпінізму він нагороджений подячним дипломом, а в 2013 році йому присвоюється звання Почесного члена УІАА.
 
ФАіС України виражає співчуття рідним та близьким Олександра Михайловича, а також виражає співчуття не тільки українським альпіністам, а альпіністам всього світу.

.

Добавлено: 23.08.2018