Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Українська спортсменка Ніка Потапова пройшла свою другу трасу 8с категорії складності!

Сьогодні в Іспанії, у популярному скелелазному районі Santa Linya 15-ти річна спортсменка з м.Українка Потапова Ніка пройшла свою 2-ю трасу 8с категорії складності.
 
Вітаємо!!!
 
 
Артур Печій, тренер збірної України зі скелелазіння, розповідає подробиці:
 
На початку року Іспанія зустріла наших скелелазів холодною погодою. Довелось переміщатись між скельними районами Santa Linya, Oliana, Margalef або Siurana, в пошуках гарної погоди.
 

 

Низька температура від 0 до 3 ° С і постійний туман ніяк не давали спортсменам шансів реалізувати свої плани.
 
Але ж австрійському спортсмену, чемпіону світу та володарю Кубку у складності 2018 року Yakob Schubert вдалося пройти траси 9б і 9а +, а чеху Yakub Konechy здолати дві траси 9а.
На допомогу прийшла італійська спортсменка Laura Rogora, яка підказала сонячний район практично на кордоні з Андоррою — район Perles, де ми на кілька днів і затрималися, ловлячи зимове іспанське сонце.
 
Наша команда дочекалася коли печера Santa Linya опиниться в проміннях сонця й приступила до здійснення своїх планів.
 
Траса La Fabelita, яку здолала Ніка, має близько 30 метрів. Вона проходить по лівому краю печери, що нависає.. На трасі є два ключі. Складність представляє перший: чотири-шість болдерингових перехоплень на добрячому нависанні та мізерних ногах.
Тільки сьогодні спортсменці вдалося повністю зв'язати всі рухи та закінчити проект.
 
Це друга траса 8с категорії складності в скельних проходженнях Нікі.
Ніка мала дворічний перерву у лазінні на природних скелях, пов'язану з щільним графіком змагань і травмою правої руки, що призвела до хірургічного втручання, так що довелось мало не заново освоюватися на скелях. Але відтепер крига рушилась! Сподіваємося на нові цікаві проходження!
Добавлено: 12.01.2019