Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Поговоримо про швидкість. Як тренується молодіжна збірна України.

2019 рік – рік кардинальних змін.
 
У 2019 році за дорученням віце-президента ФАіС України Печія Артура Миколайовича було кардинально змінено підхід до підготовки саме національної молодіжної збірної України.
 
Спортсмени чітко поділились на тих хто тренує болдеринг та трудність й тих, хто тренує швидкість. Чому так? Адже всі готуються до олімпійського формату де спортсменам доведеться виступати відразу у трьох дисциплінах. Річ у тому, що в кінці 2018 року пройшла офіційна інформація про те, що у Парижі у 2024 році швидкість буде скоріш за все окремою дисципліною, й можливо болдеринг та трудність будуть залишаться у багатоборстві, але можливо буде й по-іншому. У будь-якому разі ясно одне - швидкість буде окремою дисципліною.
Тому в цьому році всі особисті тренери та тренери національних команд спортсменів переорієнтувались на нові вимоги. 
 
Якщо казати про молодіжну збірну, яка зараз готується до сезону, можна чітко стверджувати, що ці спортсмени зараз тренують саме швидкість, тобто еталон. Але щоб показати на еталоні результат його мало просто бігати! Обов’язкова треба спеціальна підготовка. Але це не є класичні тренування бігунів спринтерів. У бігуна задача якомога швидше біжать уперед, у скелелаза-швидкісника задача бігти якомога швидше уверх.
 
Так що саме включає тренування спортсменів на швидкість?
 
Спортсмени роблять так звані «багатоскоки» - це робота на бар'єрах з високим підніманням колін, це стрибки уверх зі зміщенням, максимально високі стрибки. Спортсмени бігають спринт та бігають по ступенях для поліпшення швидкісних якостей.
Також велика кількість вправ які застосовуються в спринтерській підготовці легкоатлетів. Але ж ці вправи модернізовані тренерами зі швидкості таким чином щоб коефіцієнт корисної дії був направлений на рухи уверх.
 
Як формувалась команда та як організовано збори
 
Були відібрані найсильніші спортсмени яки входять в склад національної команди України або в резерв. Звісно, через те, що в цьому році ще актуальне багатоборство, то багатоборці теж є на зборах національної команди.
Це вже третій збір у 2019 році молодіжної команди України. Перший був у Дніпрі, на ньому також було два тренування в день, було організовано харчування через кейтерингову компанію. Треба зазначити, що формат скелелазних зборів коли всі жили в наметах й діти самі готували їжу, залишився у минулому. Зараз на скелелазних зборах прийнята така ж система, яка є на зборах інших олімпійських видів спорту - гімнастика, або легка атлетика, командні види. Тобто команда потрапляє на збір, знаходить житло з хорошими умовами, а їжею займається кейтерингова компанія. 
Харчування спеціально розраховано по калоріях. Меню береться як у спортивному інтернаті, їжа низькокалорійна. Щоб спортсмени не набирали зайву вагу, але й щоб хватало на всі види тренувань.
На зборах проходить два або три тренування вдень. Зараз спортсмени живуть у готелі на базі спортивного клубу Електрометалург, по дві-три людини у номері.
 
Збори швидкості у 2019 році
 
Перший збір у Дніпрі був базовий, ще були присутні тренування у тренажерному залі присідання зі штангою, вправи з вагою. Для посилення вибухової сили, для збільшення витривалості, для збільшення товчка були тренування у манежі та на скеледромі.
Другим тренером у Дніпрі була заслужений майстер спорту по скелелазінню Олена Репко
Потім збір пройшов у Польщі. Цей другий збір був спеціалізований. На ньому тренувались забіги на еталонній трасі на європейському скеледромі, й що важливо — з сучасною автоматичною страховкою.
 
Зараз у Нікополі йде 12-ті денний спеціалізований збір. Це вже фінішний збір перед початком сезону, який розпочнеться 18 травня у Меззаломбардо молодіжним Кубком Європи.
Також збір у Нікополі є планомірним підготовчим заходом до Чемпіонату Світу в Арко, який відбудеться в серпні місяці.
Все це повністю фінансується Міністерством молоді та спорту й, звісно, без ФАіС України це не могло б здійснитись. ФАіС України підібрала тренерів які готують спортсменів, забезпечила підготовчий процес.
Цей збір — планомірна робота. На першому зборі була присутня Репко Олена, зараз присутній Стенковой Максим, заслужений майстер спорту України, видатний спортсмен зі швидкості, який вносить свої корективи у процес тренування й допомагає достойно підготуватися до міжнародних стартів.
Збір проходить відмінно. Результати вже є!
 
Незабаром відео – як тренуються з прискоренням, ті інше.
 
Добавлено: 05.05.2019