Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Спеціальні тренування на зборі у Нікополі. Продовження розмови про швидкість

У першої частині ми вже казали, що тільки бігати по еталону не достатньо. Й недостатньо тренувань легкоатлетичних, адаптованих для скелелазів, тобто з наголосом на біг по вертикалі.
 
Які ж ще можна вигадати специфічні тренування для збільшення швидкості?
 
Біг з прискоренням.Є на відео. На еталоні скелелазу бігти уверх допомагає спеціальна противага, яка полегшує рух. Вірьовка протягнута через два блоки до якої підвішують тягар — гирю 16 кг. Це робиться для того, щоб спортсмен міг й психічно й фізично підготуватись до забігу. Біг з прискоренням допомагає скелелазу побачити, що можна бігти ще швидше, адаптуватись до такої швидкості на вертикалі. Зазвичай, такі тренування у накопичуванні дають гарний ефект.
 

 

Ще одна методика — біг зі спеціальним гумовим жгутом, такими користуються борці. Один раз спортсмен біжить з таким жгутом за спиною, який створює опір, а другий раз біжить без жгута, і відчуває себе як на крилах, з’являється легкість. Ці тренування побудовано планомірно та циклічно, вони чергуються.
 
Збір (1-12 травня, Нікополь) проходить за системою два дні тренування - день відпочинку. Спортсмени відновлюються у сауні, є масажні кабінети, й що важливо, саме база Електрометалурга дозволяє готуватися до сезону оптимально. Тобто є поруч стадіон з легкоатлетичним гумовим покриттям, є манеж з бар'єрами, на скеледромі є тертя й топ 30 зачіпки.
 
Про результати можна казати вже зараз.
 
Молодь починає вибігати свої кращі результати. Вже дехто покращив свій час на секунду (це дуже багато, бо у швидкості враховуються долі секунди).. Ще збір не закінчено, так що прізвища назвемо пізніше, але результати вже є.
 
Хочеться подякувати особистим тренерам спортсменів — бо саме вони флагмани цього процесу. Саме особисті тренери надали поштовх для попадання своїх підопічних у національну збірну України. Й саме на місцях діється основна підготовка, а збір тільки допомагає.
 
Дяка особистим тренерам: Ірина Борщаговська; Лілія Самсонова; Микола Побережець; Віктор Рємнев; Валентина Куршакова; Ігор Тяпкін; Наталія Кудренко; Любов Зимова
 
Збір допомагає покращити свої уміння, потренуватись у хорошій команді, порівняти свої результати з іншими, вибрати суперників та відпрацювати психологічні моменти. Важливо тренуватись саме в таких умовах.
 
Міжнародні результати – рівень неймовірно висок
 
Прогнозувати результат швидкісників у цьому році неможливо. Цей рік став переломний у лазінні на швидкість. З міжнародних протоколів вже чітко видно, що у дорослих спортсменів світова десятка біжить у кваліфікації за 5 секунд еталоную трасу - 5,6 5,7 5,8, а жінки ось ось, й подолають відмітку у 7 секунд. У молоді трохи легше, але вже багато молодих спортсменів починають бігти на рівні дорослих.
Наша задача не відставати, максимально професійно готувати спортсменів до міжнародних змагань.
 
Ми перейшли від загальної підготовки скелелазів до спеціалізованої. Й швидкісники, й болдерингисти готуються зараз за спеціальними програмами. Цей процес впроваджує й контролює ФАіС України.
Зміни обов'язково дадуть свої плоди, ми впевнені що це станеться. Можливо це не буде відразу, але з планомірною роботою з підготовки спортсменів результат не змусить довго чекати.
 
Добавлено: 06.05.2019