Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Кубок України зі швидкості у Маріуполі – новий рівень національних змагань!

Вчора завершився Кубок України зі швидкості у Маріуполі. Хочеться розповісти, чому саме про нього останнім часом стільки розмов, повідомлень, телевізійних репортажів.
 
Ці змагання відбулись на новому європейському рівні. Що це означає? По-перше, це глядачі. Часи, коли скелелази виступали у пустому залі, де у кращому випадку були присутні декілька друзів крім суддів, залишились в минулому. Новий рівень – це вболівання глядачів, оплески, проміння прожекторів, шалений адреналін спортсменів який передається вболівальникам.
Завдяки інформаційної підтримки маріупольського телебачення, інтернет підтримки на сторінках ФАіС, на змаганнях були присутні глядачі, галявина перед стендом була заповнена вболівальниками. Ведучі коментували, що робиться на сцені, роз’яснювали правила, кожен міг слідкувати за подіями. Працювали телеканали, грали музикальні гурти.
 
Новий рівень це грошові й цінні призи. Кубок у Маріуполі довів, що українські національні змагання теж можуть знаходити спонсорів, робити симбіоз державних та комерційних грошей. Держава може забезпечити деякі речі, але цінні призи та грошові винагороди є справа спонсорів. Так було і є у світовому спорті, так має бути і в Україні. Неймовірно круто, що на змаганнях у Маріуполі це вдалося втілити в життя.
 
Новий рівень це демократичні принципи, щоб усі охочі теж могли приєднатись до свята. Саме з такою метою у перший день змагань було проведено аматорський забіг. Тобто, спортсмени-любителі бігли разом з профі й перевіряли свої сили. Нікіта Трубніков, скелелаз із Маріуполя, посів трете місце в аматорських змаганнях й хто знає, може для нього відтепер почнеться новий погляд на спорт.
 
Скелелазіння у всьому світі масовий та видовищний вид спорту. В Україні теж зроблено значний крок у цьому напрямку!
 
Ще трохи подробиць про нову трасу еталон. Це тільки початок. Зараз траса не відрізняється тертям, кутом нахилу та іншими властивостями від аналогічних трас у Китаї чи Європі. Це зазначили українські спортсмени, які виступають на міжнародних змаганнях й мають з чим порівняти. Поки від європейських її відрізняє тільки колір. Саме так й це не дивно: коли їде мова про великий спорт, дрібниць нема. В планах ФАіС України разом з Аляска-центр доробити це питання та зробити сертифікацію IFSC. Довгостроковий план: зробити у Маріуполі такий центр скелелазіння як в італійському Арко, де у серпні пройде молодіжний Чемпіонат Світу. Траси на трудність з великим, еталон для швидкості та болдерингові плоскості у єдиному комплексі. Директор Аляска центр Максим Долгіх впевнений, що це вдасться.
 
Ну а тепер привітаємо призерів Кубка України у Маріуполі на швидкість! Вітаємо перших чотири місця, бо нагородження відбувалося перших чотирьох місць.
 
1. Колкотіна Тетяна (Дніпро) та Гонтарик Ярослав (Дніпропетровська обл.)
2. Гладка Софія (Одеса) та Ботнар Богдан (Харків)
3. Щигарева Аліна (Дніпропетровська обл) та Павленко Олександр (Одеса)
4. Лаврікова Єлизавета (Харків) та Ільчишин Григорій (Одеса)
 
Проведення етапів Кубків Світу в Україні, а саме в Маріуполі? До цього зроблено твердий крок. 
 
 

/

Добавлено: 29.06.2019