Федерация альпинизма и скалолазания Украины

Информация


Тетяна Колкотіна: як лізти на висоті понад 4 000 метрів

Українські збірні, як доросла, так й молодіжна продовжують готуватись до головних подій року у серпні: Чемпіонат Світу у Токіо, Японія та молодіжний Чемпіонат Світу в Арко, Італія.
 
 
Тетяна Колкотіна – лідер жіночої команди зі швидкості, майстер спорту, достроково виграла український кубок у 2019 році, зараз прилетіла до Імсту, де проходить черговий збір команди. А до Імста Таня була у Тибеті, де брала участь у незвичайних змаганнях зі скелелазіння. Що може робити спортсменка зі швидкості у Тибеті?
 
Слухаємо Таню, спеціально для сайту ФАіС України.
 
Таня, дуже цікаво, як ти потрапила у Тибет. В редакції спочатку подумали, що то помилка й змагання були альпіністські, а не скелелазні.
 
Я була в Тибеті на змаганнях саме зі скелелазіння. Так, це дужне дивне відчуття лізти на висоті 4 200 метрів. Але про все спочатку. Китай зараз дуже багато уваги приділяє скелелазам. Вболівальники бачать скільки зараз там змагань, етапів Кубків світу, китайські спортсмени зараз у топах по всім дисциплінам. У цієї країні неймовірно тепло зустрічають скелелазів. На змаганнях справжнє шоу відбувається, дуже багато глядачів, така міцна підтримка їде! Я далеко не перший раз у Китаї, але Тибет – так, це був неймовірний досвід.
Змагання у Тибеті відбувались у всіх трьох дисциплінах: швидкість, трудність та болдеринг. Умовами участі було обов’язково стартувати у всіх видах. У Китаї взагалі присутність європейців на будь-якому івенті вважається гарним тоном, а на змаганнях тим більше. Тому китайська сторона розіслала багатьом атлетам Європи запрошення — я увійшла в це число. Вирішила їхати, хоча цього року дуже важко, бо насичений графік тренувань й змагань. Ще Китай брав не себе всі витрати: дорогу, їжу, переїзди всередині країни. Це теж сприяло рішенню. Дисципліни відбувались у різних місцях: трудність у Лхасі, швидкість у Чєньгуань.
 
Нічого собі, так ти ще й по Тибету поїздила?
Так! Альпіністам не треба поясняти, що таке Лхаса на висоті 4200 метрів. Уявляєте, яке самопочуття, після літаку лізти трудність на чотирьох тисячах? А через добу вже старт швидкості в іншому місті, до якого ще на потязі їхати через перевал 5 000 метрів!
 
Давай ще трохи про трудність, ти ж у швидкості виступаєш, як лізла трудність?
У трудності я давно не виступала. Хоча у свій час була чемпіонкою серед молоді в трудності та виграла літню універсіаду в комбінації. Тобто, досвід звісно, є. Зараз я зосереджена на швидкості це моя основна спеціалізація у скелелазінні. А тут трудність, яку дано не лізла, ще й на висоті. Але це неймовірний досвід. Стала 14-та у підсумку.
 
 
Розкажи, що далі було. Швидкість теж на висоті була?
З Лхаси ми переїхали на поїзді через перевал 5 000 метрів у місто …на дві тисячі метрів нижче. Організм мені такого знущання не пробачив: поганий сон, нудота, головні болі. Купила собі балон кисневий, бо було дуже погано.
У швидкості стала 6-та, не дуже задоволена своїм результатом.
 
Чи можна було пробитись вище?
Різниця з 5-м місцем сота доля секунди, могла бути й 5-ю. А ось обігнати перших чотирьох, (усі китаянки), з результатом приблизно біля 7,8 секунди, навряд би вийшло. Китаянки приїхали свіженькими, у трудності вони участь не брали, на висоті 4 000 не жили, то почували себе значно краще.
 
Розкажи про цифри. Зараз жіночий рекорд у швидкості складає 7.10 секунд, до речі, китайській спортсменці належить. На етапах кубків світу жінки зараз у топ-16 пробиваються з результатами не більше 9 секунд, щоб гарантовано попасти треба 8,5 бігти, а потім, у 1/8 фіналу, у 1/4 фіналу та далі, результат понад 7,8 секунди вже майже й не побачиш. Як свої шанси оцінюєш?
 
Мій час на тренуваннях зараз біля 8,5 секунд. До бесіди підключається Ігор Тяпкін, особистий тренер Тані. «Зараз середній час Тетяни Колкотіної на змаганнях наближається до 8 секунд. До середини серпня, до Чемпіонату Світу в Японії є непогані шанси вибігти з цієї відмітки на 7. Це можливо. Весь графік тренувань будували так, щоб до Чемпіонату Світу вийти на пік форми».
 
Традиційне питання про плани на останні півріччя 2019 року? Чемпіонат Світу у Токіо відбудеться у серпні, це ясно. А потім?
Потім у жовтні Единбург, Чемпіонат Європи. А далі, наприкінці жовтня знов Китай - етап Кубку Світу у швидкості.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.

Добавлено: 28.07.2019